Artykuł

Jak dobrać projektor

Projektor multimedialny stał się nieodłącznym narzędziem do prezentacji, używanym w czasie przedstawiania ofert, szkoleń, targów, seminariów, konferencji oraz lekcji szkolnych.

Maja również zastosowanie w kościołach, domach kultury, a także w rozrywce, barach, dyskotekach i w kinie domowym. Przed zakupem projektora multimedialnego należy zadać sobie pytanie. Jaki rzutnik będzie najbardziej odpowiadał i spełnił wszystkie oczekiwania.

Przedstawimy Państwu ważne informacje, pomagające w dokonaniu wyboru idealnie dopasowanego projektora multimedialnego.

Rzutnik multimedialny (nazywany również projektorem multimedialnym i projektorem video) jest urządzeniem służącym do prezentacji obrazu na ekranie, przy pomocy sygnału otrzymywanego. Źródłem tego rodzaju sygnału może stać się komputer stacjonarny, laptop, magnetowid, kamera, odtwarzacz DVD, tuner satelitarny i inne urządzenia.

Wybierając projektor multimedialny do biura, szkoły lub rzutnik do kina domowego trzeba zwrócić szczególną uwagę na pięć najważniejszych parametrów: technologię przetwarzania obrazu, rozdzielczość, jasność, kontrast oraz żywotność lampy.

Inne właściwości umożliwiające wybór optymalnego urządzenie to wielkość rzucanego obrazu, odległość projekcji, korekcja efektu trapezowego, poziom hałasu oraz waga całkowita urządzenia.

W zależności od przeznaczenia rzutnika trzeba zdecydować się na odpowiednie i dopasowane do potrzeb rozwiązanie. Idealny projektor multimedialny do kina nie będzie spełniać swoich funkcji w salach konferencyjnych, podobnie jak rzutnik przenośny nie najlepiej będzie funkcjonował przy wyświetlania multimediów. Koniecznością jest określenie zakresu działania ponieważ, poszukiwanie półśrodków mija się całkowicie z celem. Dodatkowo niezwykle ciężko znaleźć projektor multimedialny, który będzie uniwersalny i sprawdzi się w każdych warunkach i różnych okolicznościach.

Świat biznesu ma wiele cech charakterystycznych, a jedną z nich są konferencje. Niektóre małe, a inne większe, na których omawia się ogólną strategie firmy, czy prezentuje konkretne projekty i produkty. Właśnie na tych większych konferencjach bardzo przydatnym urządzeniem okazuje się być projektor. Oczywistym jest przecież, że sprawniej i wygodniej jest przedstawić informacje wyświetlając je na dużym ekranie, tak by były widoczne dla wszystkich zgromadzonych na sali, niż drukować dla każdego uczestnika konferencji kilkudziesięciostronicowe książeczki z danymi o prezentowanym projekcie. W takich sytuacjach projektor wydaję się być chyba jedynym słusznym rozwiązaniem, a biorąc pod uwagę jakość obrazu dzisiejszych projektorów nie będzie trzeba zastanawiać się, czy wyświetlane informacje będą dobrze widoczne dla wszystkich na sali. Obecnie, projektory są w stanie zapewnić obraz HD, a niektóre z nich nawet nie potrzebują do tego specjalnie przystosowanego ekranu i potrafią wyświetlać obraz w wysokiej jakości na powierzchniach kolorowych. Projektor może więc bez problemu zostać użyty praktycznie w każdym miejscu, w którym znajduje się jakaś w miarę płaska powierzchnia, a jako, że nie wymaga on jakichś specjalnych platform, można go postawić choćby i na zwykłym krześle, co jeszcze bardziej ułatwia jego użytkowanie.

Zapraszamy do sklepu RGBstore.pl